Odborné články

Potřebuji verzi PHP X.Y

php verze hostinguČasto se setkáváme u zákazníků s požadavky na verzi některé ze serverových komponent. Ať už jde o požadavek typu "potřebuji nejméně verzi X.Y" nebo o požadavek typu "potřebuji právě verzi X.Y", nebo dokonce "ve verzi X.Y, kterou máte na serveru je chyba, nebo bezpečnostní chyba, aktualizujte si na verzi X.Z", jsou takové požadavky či připomínky obvykle liché. Na všechny tři otázky existuje jedna odpověď. Ne, nepotřebujete. Ovšem existují i vyjímky a o těch budu psát také.

Často zákazníci namítají: "Ale moje aplikace potřebuje přesně tuhle verzi." nebo "Stáhnul jsem si software a neprošla mi instalační kontrola." a obvykle to potvrdí ještě zasvěceným "Máte tam starou verzi, už je dávno venku nová verze."

Číst dál: Potřebuji verzi PHP X.Y

Odvirování Joomly - Malware na Joomle

odvirování joomlyUdělat web umí každý, ale udělat web, který bude vzdorovat všem druhům útokům je už úplně jiná liga. Weby, které tvoříme pro klienty jsou proti útokům vzdorné, ale i tak se občas stane, že nějaký utok projde. Útok následně analyzujeme, najdeme díru a zabezpečíme. Obvykle pak k žádnému dalšímu průniku již nedojde.

Číst dál: Odvirování Joomly - Malware na Joomle

Vypnutí služby portmapper na VPS

Z pořízení VPS serveru vznikají klientovi i malé povinnosti, které musí na serveru aplikovat. Mimo jiné musí klient zkontrolovat všechny služby a služby nepotřebné nebo potenciálně nebezpečné vypnout. Mezi takovou službu patří portmapper. Níž naleznete seznam příkazů, kterým postmapper na serveru zabezpečíte.

 

Číst dál: Vypnutí služby portmapper na VPS

PHP skript s odesíláním emailu přes SMTP

mail SMTPZačátkem roku nastalo několik významných změn pro rozesílání emailů. Většina mail poskytovatelů jako je seznam, gmail, yahoo a mnoho dalších zpřísnilo svoji anti-spamovou politiku a doručit hromadný i běžný email se stalo poměrně složitou záležitostí. Mezi omezení se dostali i emaily odesílané skrze funkci php mail(). Následujicí kód Vám pomůže předelat vaše kontaktní formuláře na odesílání skrze SMTP server.

Číst dál: PHP skript s odesíláním emailu přes SMTP

Jak spustit SPICE konzoli pod Windows

spice konzoleSPICE protokol (the Simple Protocol for Independent Computing Environments) je systém pro vzálenou správu virtuální serverů a jiných zařízení. Alternativa k programu VNC.

Virtuální servery MyDreams umožňují vzálené připojení k serveru z administračního rozhraní oVirt i pro OS windows. Takže jak na to...

Číst dál: Jak spustit SPICE konzoli pod Windows

Jak snížit cenu za provoz dedikovaného serveru

VPS serverStále se setkáváme s vetším množstvím zákazníků, co odmítají VPS servery jako velmi důstojného nástupce dedikovaných serverů. Obavy z něčeho virtuálního jsou však neopodstatněné a virtualizací serveru získáte mnoho výhod. Podívejme se tedy společně, co můžete získat přechodem z dedikovaného serveru na VPS server.

Číst dál: Jak snížit cenu za provoz dedikovaného serveru

Jak zablokovat IP adresu na webu

blokování spameraUrčitě se Vám stalo, že někdo, nebo robot opakovaně z jedné IP adresy spamoval vaši návštěvní knihu, fórum nebo kontaktní formulář. Elegantní řešení je implementace CAPTCHA kódu do stránek. Pokud nechcete jít touto cestou je možné spamera zablokovat skrze IP adresu v .htaccess.

Číst dál: Jak zablokovat IP adresu na webu

Srovnání KVM virtualizace a OpenVZ

openvzMyDreams Hosting nabízí velmi výkonné VPS servery na úplné Hardwarové virtualizaci KVM a velmi levné VPS servery na kontejnerové virtualizaci OpenVZ. V tomto krátkém článku najdete základní informace o obou technologií.

Číst dál: Srovnání KVM virtualizace a OpenVZ

Jak přesunout obsah mail schránky na nový hosting

mail hostingPři změně hostingu nastává problém co s obsahem schránky u starého webhostera. Ztráta firemních emailů může být pro provoz firmy devastující. Proto také spousta lidí zůstává nespokojena u stávajícího webhostera, než riskovat ztrátu emailů na serveru. Řešení je velmi prosté.

Číst dál: Jak přesunout obsah mail schránky na nový hosting

Jak omezit spamování z vaši domény třetí stranou

mail hostingMožná se Vám už také stalo, že vaše email schránka s doménovým košem se začala plnit chybovými zprávami o nedoručitelných emailech z adres, které na vaši doméně vůbec neexistují. Někdo zneužil vaši doménu a spamuje. Zamezit takovému spamování nelze, ale lze ho výrazně omezit. Omezení je nezbytné, protože čím déle spamování probíhá, tím můžete mít horší sankce od vyhledávačů a ISP. Pro omezení spamu existuje projekt SPF.

Číst dál: Jak omezit spamování z vaši domény třetí stranou

Jak odvirovat web

virus na webuZavirovaný web je obrovský problém a pokud není web rychle odvirován musí webhoster podniknout kroky, aby web nepoškozoval webhostera, další zákazníky a další uživatele po celém internetu. Nejčastěji jsou zavirované neaktualizované Open Source systémy jako CMS Wordpress, Drupal nebo Joomla. Odvirování každého webu se skládá ze dvou částí: Odvirování webu a zajištění, aby se situace neopakovala. Může se zdát že zavirování webu je složitý problém, ale dle následujících informací dokáže web odvirovat i mírně pokročilí uživatel internetu.

Číst dál: Jak odvirovat web

Jak odstranit duplicitu úvodní stránky

přesměrování na wwwNěkteré vyhledávače považují doménu se subdoménou www a zároveň doménu bez www jako duplicitní a mohou tak snížit hodnotu vašeho webu nebo pořadí zobrazování vašeho webu ve výsledcích vyhledávání. Abychom se tomuto drobnému kosmetickému problému vyhnuli, můžeme doménu bez www přesměrovat na doménu s www pomocí htaccessu.

Číst dál: Jak odstranit duplicitu úvodní stránky

Jak přesunout web na drupalu z hostingu na hosting?

drupalDrupal je lehký reakční systém a proto migrace webu postavená na wordpressu je velmi snadná. Ještě před migrací webu na nový hosting je dobré ověřit, že nový hosting na 100% podporuje všechny funkce Drupalu. V případě MyDreams hostingu je hosting 100% funkční pro Drupal.

Číst dál: Jak přesunout web na drupalu z hostingu na hosting?

Jak přesunout web na joomle z hostingu na hosting?

joomla hostingCMS Joomla je velmi inteligentní reakční systém a proto migrace webu postavená na Joomle je poměrně snadná věc. Ještě před migrací webu na nový hosting je dobré ověřit, že nový hosting na 100% podporuje všechny funkce Joomly. V případě MyDreams hostingu je hosting 100% funkční pro Joomlu. Základní funkčnost můžete ověřit tak, že na hosting nahrajete instalační balíček Joomly a provedete první krok instalace, kde se ocitnete na kontrolní stránce s diagnostikou.

Číst dál: Jak přesunout web na joomle z hostingu na hosting?

Jak přesunout PrestaShop z hostingu na hosting?

prestashopPrestaShop je jeden z nejpoužívanějších open source eshopů na světě a migrace webu postavená na PrestaShopu není nijak složitá. Ještě před migrací webu na nový hosting je dobré ověřit, že nový hosting na 100% podporuje všechny funkce PrestaShopu. V případě MyDreams hostingu je hosting 100% funkční pro PrestaShopu.

Číst dál: Jak přesunout PrestaShop z hostingu na hosting?

Jak přesunout web na wordpressu z hostingu na hosting?

wpWordpress je lehký reakční systém a proto migrace webu postavená na wordpressu je velmi jednoduchá. Ještě před migrací webu na nový hosting je dobré ověřit, že nový hosting na 100% podporuje všechny funkce Wordpressu. V případě MyDreams hostingu je hosting 100% funkční pro Wordpress.

Číst dál: Jak přesunout web na wordpressu z hostingu na hosting?

Najdete nás na

 

Tech. podpora 24/7

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 774 447 953

Server Hosting 24/7

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: SPRÁVA PROJEKTU

Statistika Hostingu

Hostujme:

     741 Webů
     114 AdultWebů

Spravujeme:

     1093 Domén

Provozujeme:

     17 Serverů

Staráme se o:

     138 KVM VPS serverů
     67 OpenVZ VPS serverů
     2 Reseller VPS serverů

Zálohujeme:

     65 Serverů

Vytvořili jsme:

     912 Webů

IT helpdesk pro:

     10 Firem

Webmaster, SEO, PPC:

     34 Stálých Klientů